Dwa dni debat i spotkań, 17 tysięcy uczestników, ponad tysiąc prelegentów i blisko dwieście paneli dyskusyjnych – za nami XVI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej.

Dwa dni debat i spotkań, 17 tysięcy uczestników, ponad tysiąc prelegentów i blisko dwieście paneli dyskusyjnych – za nami XVI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej.

Uznane autorytety, wyraziste indywidualności, decyzyjni politycy. Menedżerowie wielkich firm i przedsiębiorcy. Eksperci, naukowcy, ludzie mediów. Ponad tysiąc panelistów Europejskiego Kongresu Gospodarczego to kompetentne i opiniotwórcze grono” – to, jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy wydarzenia, które miało miejsce w dniach 14-16 maja w Katowicach.

Tematyka Europejskiego Kongresu Gospodarczego dotyczyła najważniejszych dziedzin gospodarki, kierunków rozwoju społecznego, kluczowych dla przyszłości zjawisk i trendów. 

Kongres od wielu lat tworzy znakomitą przestrzeń do wymiany poglądów o najważniejszych trendach gospodarczych i społecznych, do prezentacji innowacyjnych rozwiązań, a także – co szczególnie cenne – do twórczego spotkania sektora publicznego z sektorem gospodarczym – mówi uczestniczący w Kongresie Bartosz Loba, Pełnomocnik Zarządu KIGC ds. Transformacji Cyfrowej Sektora Publicznego. – Warto zauważyć, że agenda wydarzenia, tematy dyskusji i spotkań, prezentowane rozwiązania wskazują na to, że cyfryzacja to dziś najważniejsza szansa i jednocześnie najważniejsze wyzwanie Polski, polskich przedsiębiorstw i naszej gospodarki. Słowem, cyfryzacja to dziś drugie imię naszego świata – zaznacza Bartosz Loba.

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego to także szereg nowości, które podnosiły rangę wydarzenia, takich jak nowe formaty wystąpień, nowe inicjatywy i większa przestrzeń. Jak jednak podkreślają organizatorzy, „misja Europejskiego Kongresu Gospodarczego pozostaje od lat niezmienna – to szerokie, różnorodne i otwarte forum debaty o przyszłości europejskiej i polskiej gospodarki”. 

„W roku 2023 i 2024 mamy do czynienia ze szczególnym spiętrzeniem czynników niepewności i niestabilności: od polityki globalnej i krajowej poprzez gospodarkę i warunki prowadzenia biznesu, po kwestie społeczne, ale także rozwój technologiczny. (…) Trwająca za naszą granicą wojna oraz nowe wybuchające konflikty nadal będą wpływać na realia światowej, europejskiej i krajowej polityki, na sytuację w gospodarce i handlu, na warunki rozwoju społecznego. Świat pełen pogłębiających się różnic, podsycanych antagonizmów i ekstremalnych zjawisk oznacza także narastającą presję migracyjną i inne problemy, na których specyfikę i skalę nie byliśmy przygotowani”  – czytamy na stronach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 


Inne aktualności

Ekspertki KIGC w debacie DGP

Magdalena Gaj i dr Małgorzata Olszewska reprezentowały KIGC podczas debaty redakcyjnej „Dziennika...

Wydarzenia

Konsultacje w Ministerstwie Cyfryzacji

„Chcemy wysłuchać Państwa opinii na temat priorytetów w obszarze cyfryzacji i wspólnie rozpocząć ...

Wydarzenia